cloud

Img

Minden gyermek más

Beiratkozás, beszoktatás

A gyermekek felvételéről, a szülőkkel történő előzetes informális beszélgetés és a gyermek közösséghez történő viszonyulása alapján tudunk dönteni. Előzetesen egyeztetett időpontban, az egész év folyamán lehetőség van óvodánk megtekintésére, amikor minden felmerülő kérdésére igyekszünk választ adni.

Beszoktatás

Szeretnénk megkönnyíteni a gyermekek óvodai beszoktatását.

Biztosítjuk a lehetőséget a szülős beszoktatásra, amely során a gyermek és a szülő igényeit figyelembe vesszük.

Természetesen minden gyermek más. Amennyiben járt már közösségbe, könnyebben veszi a beilleszkedéssel járó esetleges nehézségeket.

A legfontosabb számunkra, hogy a gyerekek nevelésének hatékonysága érdekében a szülők és a pedagógusok közötti kooperáció hatékonyan működjön.

Óvoda inkluzív szemlélettel

Elveink, céljaink, feladataink

Alapelveink

Az alkalmazott módszereket a gyermek személyiségéhez igazítjuk, ezzel segítve a gyermekek egyéni készségeinek és képességeinek kibontakoztatását, kompetenciáinak alakítását.

Célunk

Óvodásaink nyugodt, harmonikus, egészséges fejlődésének elősegítése az életkori és egyéni sajátosságok figyelembe vételével, változatos tevékenységek segítségével.

Feladataink

A gyermekeket a különbözőségek elfogadására neveljük, olyan erkölcsi tulajdonságokat igyekszünk erősíteni, mint az együttérzés, figyelmesség, őszinteség, segítőkészség.